Magemar

Nasze archiwa

Mamy kilka interesujących archiwaliów. Oto one:

1. Jako pierwsze - prawdziwy Hit, przepiękny podarunek od Grahama Bowen'a - honorowego członka naszej Grupy Restauratorów statku THPV Bembridge 1938. To wspaniała i bardzo wartościowa książka od Grahama - wysłał ją do nas wraz z załączonym listem:Tłumaczenie listu:

Drogi Rafale,

Proszę spójrz na załączone coś bardzo dla mnie ważnego, ale to jest więcej warte będąc u Ciebie i na "Bembridge"
Kilka lat temu kupiłem to w antykwariacie w Stockton on Tees. Tego antykwariatu jużnie ma i dlatego nie mogę sprawdzić czy nie ma tam czegoś jeszcze!! Mam inne książki by Ci wysłać, ale wyślę je innym razem.

Z najlepszymi życzeniami, Graham.

Koniec tłumaczenia.


Poniżej prezentujemy Wam wspaniały album wydany przez Trinity House. Londyn pokazujący THV Patricia w roku 1947. Dla tych co nie wiedzą Patrycja była wybudowana w tej samej stoczni co nasz Bembridge - czyli w Smith's Dock Co. Ltd. zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Był to oficjalnie luksusowy jacht firmy. Proszę zwrócić uwagę na jej wykończenie w środku. Jest sporo podobieństw do Bembridge ale standard wykończenia jest o niebo wyższy. U nas były np. fotele metalowe gięte - a na Patrycji z drewna. U nas były sufity surowe i stalowe - a tu pełen Wersal. Patrycja stoi obecnie w Szwecjim w Sztokholmie i jest restauracją, dyskoteką i klubem nocnym. Trochę podobnie jak nasza Bembridge w Gillingham. 2. Następną pozycją jest broszura reklamowa wydana przez Smith's Dock Co. Ltd. w roku 1928. Naprawdę wspaniała broszura. Można tu przeczytać o historii stoczni, zobaczyć jak stocznia wyglądała i co najważniejsze jak pracowała i co robiła w roku 1928. Naprawdę rewelacja!

Tutaj jest ta broszura:3. Smith's Dock Journal z września 1929 - to było miesięcznik wydawany przez Smith's Dock Co. Ltd. Wydawano to jako swoisty informator firmowy. Pisano tam o wszystkim co dotyczyło stoczni i jej codziennego życie Wkrótce będziemy mieli następne!!!


Następne archiwalia są w trakcie skanowania, idą do nas pocztą lub po prostu ich szukamy. Niebawem będą tutaj następne ciekawostki!!!
Nasza galeria
Czas i kalendarz
 I    I  Smith's Dock